MARK

MARK

15.2.2017 / godz. 12:04 / Psychiatra

Podczas terapii DDA przyznałem się do myśli samobójczej. Przebieg kolejnych zdarzeń wręcz bezbłędnie przewidziałem. Szkoda, że eksmisja ojca tyrana z mojego mieszkania nie trwa tak szybko jak przekierowanie mnie z jednej poradni do drugiej.
Dziś miałem wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pokój 33. W kolejce do rejestracji wepchnęły się przede mną dwie osoby. W takich chwilach wyraźnie widzę jak słaby jestem i nie potrafię reagować na wyrządzaną mi niesprawiedliwość. Wizyta trwała 30 minut (w tym czasie widziałem i doświadczyłem tylu błędów jatrogennych, że przestałem się dziwić, dlaczego ludzie odbierają sobie życie). Po zebraniu szczegółowych danych i ogólnego wywiadu, Pani dr Psychiatra słuchała mojego monologu jednych uchem, w międzyczasie uzupełniając sobie kartotekę poprzedniego pacjenta i zaglądając już do dokumentacji kolejnego. Odebrała dwa telefony dyktując mężowi listę zakupów. Dodatkowo do gabinetu co 5 minut wchodziła pani rejestratorka donosząc systematycznie teczki rejestrujących się pacjentów i rzucając w kliku słowach, kto się zgłosił i dlaczego. Ze 20 razy przerywałem swój monolog i co raz trudniej było mi wracać do rozpoczętego wątku. Dałem sobie spokój. Przerwałem. Zanim się zorientowała, że milczę i nadal jestem w gabinecie, minęło z 5 minut. Nieźle, co? 
Podniosła głowę znad biurka, spojrzała na mnie, przemówiła:
- Pan pracuje w Szpitalu, ja stawiam Panu F34.1... Pan wie...
Po czym wypisała mi receptę na lek Seronil (200 sztuk, po 10 mg), podała, kwitując przy tym znowu:
- Pan pracuje w Szpitalu, Pan zna...
Kazała się zapisać na kolejną wizytę w ostatnim tygodniu kwietnia. Żadnego podsumowania, rozwiązań, wyjść, porady, wsparcia. Proszki i spieprzaj.
Leków nie wykupię. Nie będę zażywał. Pierniczę wszytko! Mam serdecznie dość. Wizyta w PZP zamiast pomóc, pomnożyła myśli, by zejść z tego świata.

ARCHIWUM:

2019
styczeń

2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń

2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń

KATEGORIE:

Praca (25)
Refleksja (25)
Spokój (22)
Ludzie (22)
Dół (15)
DDA (12)
Ojciec (10)
Lęk (9)
FILMY Sport (5)
Sąsiedzi (4)
Kamienica (4)
Brat (4)
Psychiatra (1)
Foto różne (1)