MARK

MARK

18.5.2017 / godz. 22:15 / Spokój

26.4.2017 / godz. 17:26 / Spokój

Wiem, wiem, czapka z daszkiem ubrana 26 kwietnia, kiedy zima w pełni, wypada dość słabo.

16.4.2017 / godz. 9:00 / Spokój

13.4.2017 / godz. 11:30 / Spokój

Jonasz. Jego optymizm i pozytywne nastawienie do życia zawsze mnie wyciąga z otchłani smutku.

10.4.2017 / godz. 19:34 / Spokój

Każdy ma jakieś niespodzianki... W weekend poznałem córeczkę kelnerki.
Mam nadzieję, że nie ma dla mnie więcej podobnych atrakcji.

1.4.2017 / godz. 11:57 / Spokój

Odinstalowałem Facebook i komunikator Messenger ze swojego Smartfona, a także wymuskany świat Instagrama, zgubne Demotywatory i prawdziwy pożeracz czasu YouTube, aplikacje Allegro i Olx i kilka innych aplikacji.
Pierwsze cztery dni łapałem się na tym, że sięgam po telefon gdy mi się nudzi, by poprzesuwać bezmyślnie po ekranie telefonu. Teraz (mija już trzeci tydzień) zauważyłem, że żyję wolniej i spokojniej nie widząc co słychać u "znajomych". Brak messengera spowodował, że by skontaktować się z kimś szybko - dzwonię i rozmawiam, odbudowując powoli jakieś-tam więzi. Brak Instagramu wyleczył mnie z chęci posiadania w nadmiarze i pogoni za pięknymi i zwykle drogimi przedmiotami. Odinstalowany Demotywator oddał mi ze dwie godziny dziennie na czytanie książki i wykreślanki, które tak zawsze lubiłem. Już nie bombarduję się filmikami z YT przed snem - moje oczy mi bardzo dziękują za to. Bez aplikacji aukcyjnych pod ręką nie robię już nieprzemyślanych zakupów pod wpływem impulsu.
Teraz wydzielam sobie czas przez laptopem, zazwyczaj to czas zużycia baterii (około 1,5 godziny), następnie ekran gaśnie, włączam ładowanie i żegnam się z nim do kolejnego dnia. Odzyskałem coś, co kiedyś wydawało mi się pospolite i nudne - spokój. W samą porę.


23.3.2017 / godz. 0:00 / Spokój

Mam tylko jedno życie i nie powinienem go sobie zbytnio komplikować. Ale łatwo powiedzieć, trudniej zacząć działać. Jedną z najtrudniejszych rzeczy dotyczących moich relacji z innymi, jest nauka odsuwania od siebie ludzi, którzy nie zasługują na: mój czas, uczucie, dobre emocje, myśli.
Mam w swoim otoczeniu osoby, które nie zasługują na to, by być częścią mojego życia i udowodniły to niejednokrotnie. I mimo, że wina jest po ich stronie, do tej pory nie miałem odwagi by przestać się z nimi kontaktować. Działo się tak z różnych powodów. Czasem był to brak asertywności, czasem lęk przed wyrządzeniem komuś krzywdy, innym razem względy rodzinne.
Teraz dojrzałem do wiedzy, że nie muszę ich znosić.
Tak, to zajmie trochę czasu, bo to trochę tak, jak pozbywanie się toksycznych pierwiastków z organizmu. Zapewne będę przeżywać powroty, słuchać obietnic bez pokrycia, że tym razem będzie inaczej. Niestety, ale tym razem mam zamiar trzymać dystans i pamiętać że robię to dla swojego lepszego życia.

22.3.2017 / godz. 0:00 / Spokój

Szczerze? Przestaję być empatycznym bohaterem dźwigającym na swoich barkach smutki innych. Dotarło do mnie, że nie uratuję nikogo przed nim samym. Nie wygram z mistrzem autodestrukcji, więc przestaję się angażować w ludzkie dramaty. Nie chce by Ci, którzy wprowadzają do swojego życia nieustanny chaos, prędzej czy później poważnie zaburzyli również mój spokój nad którym ciężko pracuję.

21.3.2017 / godz. 0:30 / Spokój

Środowisko wokół siebie oczyszczam ze złych wibracji i ludzkich złogów, które brutalnie zabierają mi siłę i każą myśleć, że nic mi się nie uda. Wiosenne porządki w ludziach czas zacząć! Czas zaopatrzyć spiżarnię duszy w nową energię, świeże pomysły i zapas entuzjazmu. Uwielbiam zaczynać nowe życie :)

20.3.2017 / godz. 6:00 / Spokój

Nie wiem, dlaczego do zdjęcia pozujemy z piłą :) Mimo zabawnego wstępu, wpis będzie poważny.

Bardzo często rozpoczynałem związki, mimo że z góry były skazane na porażkę. Często powielałem swoje własne błędy z przeszłości, utrudniając sobie znalezienie prawdziwej miłości. Teraz, mimo, że uległem starszej kobiecie i myślałem, że schemat pakowania się w nieodpowiednie relacje znów się powieli, to jednak nie. Życie zaskoczyło mnie czymś, czego szukałem całe ostatnie lata - równowagą i stabilizacją.
Mądrość życiowa i ocean spokoju starszej ode mnie o 7 lat kelnerki jest dla mnie dobrym, bogatym zapleczem, z którego na różne sposoby chcę korzystać. Wyjątkowo się staram, pracuję nad każdym swoim ruchem. Nie lubię działać w próżni wiec pragnę by ta relacja przyniosła konkretny rezultat. Każdy krok przy niej ma mnie rozwinąć i doprowadzić dalej - tam, gdzie widzę się za kilka lat.

Kelnerka jest chyba moją ostatnią szansą na normalne życie.

19.3.2017 / godz. 13:00 / Spokój

Od dziś chciałbym, żeby wszytko było poważniej.
Widzę nowe miejsce dla siebie.

19.3.2017 / godz. 11:41 / Spokój


16.3.2017 / godz. 6:30 / Spokój

Mój przyjaciel powiedział mi wczoraj coś wzruszającego.
Gdy musiał zrezygnować z pracy marzeń i podjąć prace portiera w szkole, nie spodziewał się, że w tym samym momencie urodził mu się syn i że to najpiękniejsze co mógł dostać od losu.

11.3.2017 / godz. 10:30 / Spokój

Żegnaj na wiele miesięcy :)

9.3.2017 / godz. 16:21 / Spokój

Zostanę tu bardzo, bardzo długo. Całe lata. Sam, w tym zamkniętym moim światku.

1.3.2017 / godz. 8:30 / Spokój

Moje okulary, o które ciągle ktoś mnie pyta, to: Ray-Ban Wayfarer II 2143.

1.3.2017 / godz. 6:30 / Spokój

PRIMO - najważniejsze: obciąć włosy i przestać się golić. Musze wyglądać poważnie! Tym bardziej, że kelnerka jest starsza ode mnie o kilka lat. Właśnie zobaczyłem się w lustrze... normalnie gimnazjum! TRAGEDIA. Teraz wiem, dlaczego mnie Ordynator wyzywał.
Tylko zarost może mnie uratować i włosy krótkie.

23.2.2017 / godz. 17:17 / Spokój

Yeeeey! Koniec spania w pracy :)
Moja dziewczyna wróciła do domu cała i zdrowa :*

23.2.2017 / godz. 10:21 / Spokój

Nie znikam. Chce pisać więcej i mocniej o sobie. Dodawać zdjęcia. Nie czuć oporów.

20.2.2017 / godz. 21:52 / Spokój

Włosy :) coraz dłuższe. Poświęcenie. Wyjście na zabawę za kilka dni. 
Zaraz po karnawale zetnę je tak jak lubię :) Yeey!

ARCHIWUM:

2019
styczeń

2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń

2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń

KATEGORIE:

Praca (25)
Refleksja (25)
Spokój (22)
Ludzie (22)
Dół (15)
DDA (12)
Ojciec (10)
Lęk (9)
FILMY Sport (5)
Sąsiedzi (4)
Kamienica (4)
Brat (4)
Psychiatra (1)
Foto różne (1)